Rýže

Lehce stravitelná rýže je psy velmi dobře přijímána. Je dietní, přitom velmi výživná.

Ze základních rostlinných surovin je rýže jednou z nejlepších a nejcennějších příloh. Je bohatá na živiny a zároveň šetrná a lehce stravitelná. Nedráždí a uklidňuje trávení, proto ji psi přijímají ze všech surovin nejlépe. A to i psí senioři a vyčerpaní psi, pro které je rýže obzvláště vhodná. 

V dietologii je rýže nenahraditelná, je to imunologicky nejlépe přijímaná surovina, zároveň výživově velmi hodnotná. Ideální pro psy v akutních potížích s nějakou alergií, zvýšenou citlivostí. Příznivé dietetické účinky rýže jsou využívány i při různých onemocněních trávicího traktu, kdy je rýže součástí lehce stravitelné nedráždivé diety uklidňující trávení. 

Efekt lehce stravitelné rýže využívají také psí sportovci a psi vyčerpaní nemocí, těžkou fyzickou zátěží nebo i stresem. Vyčerpaný organismus potřebuje lehce stravitelné živiny.

Díky sacharidům je vyváženým zdrojem energie a je ceněná také pro rostlinné bílkoviny s vynikajícím složením aminokyselin. Obsahuje především snadno stravitelný škrob a samozřejmě i minerální látky. A pokud je kvalitní a čerstvá, tak jako v Haffitu, pak je rýže plná vitamínů (skupiny B, niacin) a dalších biologicky aktivních látek.

Škroby společně s tuky jsou pro psy nejlepším, nejdostupnějším a pohotovým zdrojem energie - palivem. Při dostatku škrobů nemusí organismus složitě pálit drahé bílkoviny. Získávání energie z bílkovin opotřebovává organismus a je neefektivní. Drahé a důležité bílkoviny mají sloužit jako stavební kameny k budování tkání.

Rýže je přirozeně bezlepková a vhodná jako příloha ke každému masu. Neodolatelnou se stává v Haffitu v kombinací s masem podle vašeho výběru.

Máte dotaz ke krmivu? Kontaktujte nás!

+420 737 898 799
+420 466 742 541
(PO-PÁ 7-15:30)
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu