Kukuřice

Kukuřice je bohatým zdrojem cenných živin jako jsou sacharidy a zdravé tuky.

Kukuřice je výživná, dobře stravitelná surovina a dodává krmivu lahodnou chuť. Obsahuje cenné živiny, především sacharidy a tuky v podobě důležitých rostlinných olejů a bílkoviny. Kukuřičné oleje jsou přirozeným zdrojem omega mastných kyselin, které proto nemusíme uměle přidávat. Omega mastné kyseliny mají vliv na zdraví kůže a srsti vašeho psa, pozitivně působí na zrak a činnost mozku, podporují schopnost učení.

Kukuřice obsahuje i vysokou hladinu minerálů a další biologicky aktivní látky. Z minerálů je to draslík, fosfor, vápník, hořčík, mangan, železo a zinek, z vitamínů zde vévodí skupina B (B1, B3, B5, B9). Sacharidy, vláknina, bílkoviny a nenasycené mastné kyseliny tvoří dohromady výživný antistresový koktejl. 

Kukuřice má velmi pozitivní vliv na krvetvorbu a správnou činnost nervů a mozku. Podporuje zdraví močového měchýře a trávicího ústrojí. 

Škroby společně s tuky jsou pro psy nejlepším, nejdostupnějším a pohotovým zdrojem energie - palivem. Při dostatku škrobů nemusí organismus složitě pálit drahé bílkoviny. Získávání energie z bílkovin opotřebovává organismus a je neefektivní. Drahé a důležité bílkoviny mají sloužit jako stavební kameny k budování tkání.

Díky obsahu nedráždivých složek doporučujeme kukuřici, která je přirozené bezlepková, i pro psy s citlivějším zažíváním. Je ideální volbou pro pracovní a venkovní psy, má záhřevné účinky a v našem chladnějším prostředí je ideální přílohou k doplnění energie.

Máte dotaz ke krmivu? Kontaktujte nás!

+420 737 898 799
+420 466 742 541
(PO-PÁ 7-15:30)
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu