Brambory

Dobře připravené brambory jsou skvělou přílohou, dodávají řadu nutričně významných látek.

Brambory jsou po staletí tradiční výborně využitelnou a chutnou přílohou v potravě pro psy. V doma připravované stravě pro psa je vařený rozmačkaný brambor úspěšně a často využíván. Výrobci běžných krmiv v minulém století přídavky brambor do granulí technologicky nezvládali, proto byly brambory pomlouvány.

V Haffitu umíme brambory za vyšší teploty a tlaku správně uvařit a předložit pak jejich škroby jako bohatý zdroj energetických živin. Lehce stravitelný, okamžitě využitelný, s příznivým glykemickým indexem. 

Brambory mají skvělé nutriční a dokonce i terapeutické účinky. V moderních dietách, zejména těch neobilných, bezlepkových, grain free, jsou brambory velmi žádané a užitečné. Pro psa jsou brambory velmi přitažlivé – chutnají mu a voní.

Brambory jsou lehce a téměř stoprocentně stravitelné. Navíc pomáhají hladkému průchodu potravy střevem. Tradičně jsou využívány v léčebných dietách na uklidnění narušeného nebo podrážděného zažívání.

Brambory jsou bez nadsázky nejlepším potravinovým koncentrátem na světě a zdrojem energie. Obsahují řadu nutričně významných látek. Jsou bohaté na vitamíny (C, B1, B2), bílkoviny a jsou téměř bez tuku. Z minerálních látek zmíníme hořčík, železo, zinek, fosfor, vápník, draslík a mnohé další. Ve výživě poskytují dostatek energie ve formě sacharidů. 

Škroby společně s tuky jsou pro psy nejlepším, nejdostupnějším a pohotovým zdrojem energie - palivem. Při dostatku škrobů nemusí organismus složitě pálit drahé bílkoviny. Získávání energie z bílkovin opotřebovává organismus a je neefektivní. Drahé a důležité bílkoviny mají sloužit jako stavební kameny k budování tkání.

V kompletní a vyvážené potravě psa jsou brambory jedním z rostlinných doplňků k základním surovinám živočišného původu. Lze s nimi vytvořit originální bezobilné, bezlepkové, grain free diety. Brambory lze zkombinovat s kterýmkoliv druhem masa i s jinými rostlinnými přílohami.

Nahlásit chybu

Máte dotaz ke krmivu? Kontaktujte nás!

+420 737 898 799
+420 466 742 541
(PO-PÁ 7-15:30)
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu